Czym jest Aftershot?

Aftershot to marka, pod którą działa Studio Fotografii i Reklamy. Właścicielem tej firmy jest Tomasz Lalewicz i to właśnie on (czyli ja) odpowiada za wykonane dla Was zdjęcia lub inne zlecenia. Fotografią zajmuję się już od 2009 roku, a Aftershot powstało w 2015 roku i nadal się rozwija, uzupełniając ofertę o nowe pozycje (m.in. dron, video, projektowanie graficzne). 

Gdzie pracuje?

Pochodzę z Tarnowa, a obecnie mieszkam i prowadzę firmę w Radłowie. To właśnie tu możemy się spotkać. Gdy zdecydujecie się bym wykonał dla Was zdjęcia dojadę jednak praktycznie wszędzie. Najczęściej wykonuję zlecenia na terenie małopolski, podkarpacia i świętokrzyskiego, ale nie zamykam się na pozostałe województwa. Wykonywałem śluby m.in w Brzesku, Bochni, Dębicy, Mielcu, Nowym Sączy, Myślenicach, Jaśle, Krośnie, Pilźnie, Żabnie, Skrzyszowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Borzęcinie oraz oczywiście w Tarnowie i Radłowie. 

Od czego zacząć?

Jeżeli chcecie bym to ja sfotografował Wasz ślub najpierw zapoznajcie się z moim portfolio lub zajrzyjcie na bloga, gdzie znajdziecie krótkie relacja z wesel. Gdy zobaczycie już jak pracuję i stwierdzicie, że właśnie takie zdjęcia Wam się podobają zajrzyjcie do mojej oferty, gdzie znajdziecie jakie pakiety ślubne oferuję. Kolejnym krokiem jest informacja o dostępności terminu. Napiszcie lub zadzwońcie, a dam Wam znać czy termin, w którym planujecie ślub mam wolny. Przedstawię również ceny poszczególnych pakietów i odpowiem na ewentualne pytania.

Czym różnią się pakiety?

W mojej ofercie znajdziecie 4 podstawowe pakiety ślubne. Są to jedynie propozycje oparte na najczęściej wybieranych elementach przez wcześniejsze pary. Każdy z pakietów może być dowolnie modyfikowany, wszystko ustalimy podczas rozmowy. Wracając do różnicy między pakietami:

BRĄZOWY – najrzadziej wybierana opcja, ale dostosowana do osób, które nie planują dużego wesela, a jedynie zapraszają najbliższych na przyjęcie. Pakiet ten obejmuje wykonanie zdjęć podczas śluby kościelnego (lub cywilnego) oraz 1-2 godziny na przyjęciu, w zależności od Waszego planu. W ramach tego pakietu możemy wykonać również krótką sesję plenerową w dniu ślubu, zazwyczaj w okolicach miejsca gdzie odbędzie się przyjęcie lub pobliskim parku (miejsce jest dowolne i jedynie ograniczone czasem dojazdu)

SREBRNY – jest to pakiet obejmujący pełen reportaż z dnia ślubu. Gdy zdecydujecie się na ten pakiet będę z Wami od przygotowań, aż po oczepiny uwieczniając wszystkie najważniejsze momenty w tym dniu. Możemy tego dnia wykonać również krótką sesję plenerową (najczęściej w okolicach domu weselnego). Wszystko zależy od Was.

ZŁOTY – tak jak poprzedni pakiet obejmuje pełen reportaż z dnia ślubu oraz dodatkowo sesję plenerową wykonaną w innym dniu. Miejsce i czas sesji ustalimy po ślubie.

DIAMENTOWY – najwyższy z pakietów. Zawiera pełen reportaż z dnia ślubu, sesję w innym dniu oraz dodatkowo sesję narzeczeńską. Taką sesję możemy wykonać kilka miesięcy lub tygodni przed dniem ślubu. Zdjęcia z takiej sesji otrzymacie w postaci galerii internetowej z możliwością pobrania ich w pełnej rozdzielczości. Galeria gotowa jest jeszcze przed ślubem.

Co otrzymujemy w ramach wybranego pakietu?

W pakiecie Brązowym ok. 350 zdjęć, a w pozostałych pakietach ok. 600 (więcej informacji w punkcie poniżej). Zdjęcia otrzymacie w formie galerii internetowej, do której dostęp będą miały osoby posiadające link i hasło. Fotografie w galerii będą zawierały moje logo. Wszystkie fotografie w pełnej rozdzielczości wraz z dodatkową kopią (czarno-białe) otrzymacie na spersonalizowanym pendrivie. Do każdego z pakietów otrzymacie również pakiet 100 odbitek w formacie 10×15 

Ile otrzymamy zdjęć?

Wybierając pakiet Brązowy ok. 350 zdjęć, a w pozostałych pakietach minimum 600 zdjęć. Końcowa liczba zdjęć może, być większa i zależy od wielkości wesela, ilości zorganizowanych atrakcji i samego przebiegu wesela oraz sesji. Wszystkie zdjęcia są poddane selekcji i obróbce. Zdjęcia znajdujące się w galerii internetowej będą w kolorze. Na pendrivie znajdą się wszystkie zdjęcia w kolorze oraz dodatkowa kopia zdjęć czarno-białych.

 

W ofercie jest informacja o ujęciach z drona, czy też otrzymamy takie zdjęcia?

Tak, zgadza się usługa ujęć z drona jest bezpłatnym dodatkiem do każdego pakietu. Na każdy ślub i sesję zabieram ze sobą drona i jeżeli jest to tylko możliwe wykonuję nim kilka zdjęć. Użycie drona ograniczają jednak przepisy prawa oraz warunki atmosferyczne przez co nie zawsze można go użyć. Jednak gdy tylko pojawi się taka możliwość, to na pewno w Waszym fotoreportażu znajdą się takie ujęcia.

 

Czy możemy wstępnie zarezerwować termin?

Tak, oczywiście. To zrozumiałe, że możecie potrzebować kilku dni na podjęcie decyzji, w końcu taki dzień zdarza się tylko raz w życiu. Termin będzie czekał na Was przez 7 dni. Gdy zależy Wam na tym bym to ja fotografował na ślubie nie czekajcie zbyt długo, po tym okresie inna para może zdecydować się na ten termin. 

 

Jesteśmy zdecydowani! Jak możemy podpisać umowę?

Najczęściej preferowaną przeze mnie formą jest spotkanie w moim biurze i tu sporządzimy umowę. To wtedy możemy się lepiej poznać i porozmawiać o Waszych oczekiwaniach. Rozumiem jednak, że nie zawsze możecie podjechać, chociażby ze względu na odległość. Wówczas możemy zawrzeć umowę drogą elektroniczną. Poinformujcie mnie o tym, a ja prześlę umowę, którą po wypełnieniu i podpisaniu prosiłbym o zeskanowanie lub przesłanie jej zdjęcia. W odpowiedzi otrzymacie podpisaną przeze mnie umowę.

Gdyby pojawiła się sytuacja, że jesteście zdecydowani i chcecie podpisać umowę podczas spotkania, ale nie możecie tego uczynić w najbliższym czasie, nic straconego. Podeślę Wam wzór umowy do wglądu, znajdują się tam dane do przelewu. Zarezerwuję dla Was termin po wpłacie zadatku, a umowę podpiszemy na spokojnie, gdy tylko będziecie mieć taką możliwość.

 

Ile wynosi zadatek?

Zadatek płatny jest przy podpisaniu umowy (lub przy rezerwacji terminu) i wynosi 500zł. Można go opłacić gotówką lub kartą w dniu podpisania umowy lub przelewem najpóźniej na drugi dzień od daty podpisania umowy. Dopiero opłata zadatku stanowi ostateczną rezerwację terminu. Zadatek nie podlega zwrotowi. 

 

Kiedy płacimy za weselę?

Pozostałą umówioną kwotę opłacacie dopiero przelewem w momencie otrzymania galerii internetowej lub najpóźniej w momencie otrzymania pendriva i fotoksiążki. W dniu ślubu nie pobieram od Was żadnych pieniędzy. To nie czas na to. Bawcie się wtedy i cieszcie każdą chwilą.

 

Kiedy otrzymamy zdjęcia z wesela?

W umowie znajdziecie zapis o terminie realizacji najpóźniej do 60 dni od wykonania zlecenia. W praktyce jest to zazwyczaj 2-3 tygodni. Czas oczekiwania uzależniony jest głównie od terminu Waszego ślubu i późniejszej realizacji sesji plenerowej. Gdy tylko jest to możliwe staram się zaraz po ślubie, najczęściej na drugi dzień umieścić kilka zdjęć na moim profilu lub blogu. Zdjęcia oczywiście możecie pobierać i udostępniać. Następnie po upływie 2-3 tygodni otrzymacie pełną galerię internetową, a po kilku dniach gotowy jest również pendrive i fotoksiążka.

 

Czy musimy od razu decydować się na dodatkową fotoksiążkę lub fotoalbumy?

Nie, w umowie zawieramy jedynie informację o wybranym przez Was pakiecie. Dodatki możecie zamówić nawet po otrzymaniu galerii internetowej, gdy już przejrzycie otrzymane zdjęcia. Wówczas sami możecie wybrać zdjęcia, które chcecie umieścić w fotoksiążce lub fotoalbumach.

 

Kiedy możemy umówić się na sesję plenerową?

Jak możemy usłyszeć w klasyku: „gdy emocje już opadną…”. Jednym słowem, miejsce i czas sesji ustalamy już po ślubie. Czasami możemy być uzależnieni od pogody. Dlatego nie stresujcie się. Wybierzemy optymalny termin. Ze względu, że w weekendy najczęściej jestem na weselach, sesje realizuję w tygodniu. Zdaje sobie sprawę, że możecie nie mieć urlopu. Gdyby tak się stało najczęściej wybieramy z parą miejsce gdzieś blisko i spotykamy się późnym popołudniem czy wieczorem. Latem dni są długie, a sesje podczas zachodu wychodzą najlepiej. 
Z reguły umawiam się z parą młodą tak, że wsiadamy w ich samochód i jedziemy wspólnie na sesję. To wszystko by ograniczyć dodatkowe koszty dojazdu. 

Ile godzin jesteś z nami w dniu ślubu?

Zazwyczaj jest to 12-14 godzin. Tak dobra dniówka, ale tego dnia na prawdę dużo się dzieje, a ja chce stworzyć dla Was wyjątkową pamiątkę. Zawsze z młodą parą umawiam się na telefon zaraz przed ślubem (środa-czwartek) by ustalić godzinę rozpoczęcia mojej pracy. Wszystko zależy w zasadzie od Was i tego kiedy chcecie rozpocząć przygotowania. Później wszystko toczy się już ustalonym rytmem. 
Na ślubie jestem zawsze do ok. 1 w nocy. O tej godzinie kończą się najczęściej oczepiny, czyli ostatnia oficjalna część wesela.